2.4.15

Z parapetu roślinomaniaczki (part III)

Poza wszystkimi warzywami, które zostaną w maju przesadzone do ogrodu, na moim oknie kiełkują i dzieją się inne rzeczy. Przypomnijcie sobie awokadową historię trwającą miesiące... Właśnie puszczanie korzeni dobiegło końca! Dwie pestki są już w ziemi z wykiełkowanymi listkami, jedna wciąż się wybija. A dzisiaj sadzę mango! Wyłupałam fasolkę ze skorupki i umieściłam w wodzie. I liczę na większe powodzenie niż w przypadku awokado :)


Posadziła się u mnie i kawa. 
Jej nasiona należało moczyć przez 24 godziny w letniej wodzie, a do ziemi położyć je przecięciami do dołu. Siana u mnie 27.03. i do dzisiaj nic nie widać, ale na opakowaniu napisano, że kiełkowanie może trwać do kilku miesięcy, a pierwsze kwiaty i plony można zbierać już po 3 latach. Wierzyć im czy nie wierzyć? :) Kawy nie piję, ale peeling ze zmielonej uwielbiam!

A tak się ma awokado po miesiącach wypuszczania korzeni. Poniższe (mniejsze) zdjęcie zrobione kilka dni temu, zdjęcie po lewej - robione dzisiaj. Są piękne pierwsze listki! ♥


Pestka mango, którą wydłubałam dzisiaj - bardzo, bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić fasolki w środku (zdjęcie poniżej). Znalazłam wiele porad o sadzeniu mango z pestki. Wybrałam taką i na nią liczę :)

Dla Mamy wysiałam kobeę pnącą (po prawej), której przyrost na tydzień można liczyć w centy- metrach :) Pnie się w górę i dotyka wszystkie rośliny na około, chcąc mieć w nich wsparcie. W lato będzie pięknie zdobiła ogród. Żeby było piękniej, w specjalnych inspektach wysiałam geranium (pelargonię) czerwoną i mix oraz mix bratków (z przeznaczeniem na przyszły rok), które dostałam w prezencie z Holandii :)

Są jeszcze miechunki peruwiańskie, kolendra siewna, pomelo, pomarańcze, cytrynki, karczochy... ogólnie nie mam okna ♥

Wesołych Świąt!
P.S. A rzeżuchę macie?! 4 komentarze :

  1. Jakie to avocado urocze <3 Chyba sama pobawię się w regrowing z pestki! Na razie wskrzeszam imbir. Tzn.. wysadziłam nowy, liczę, że szybko zacznie kiełkować :D

    OdpowiedzUsuń
  2. moje awokado też sobie kwitnie, listki już pięknie urosły :) widzę, że ty po prostu kochasz rośliny! :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.