2.8.15

3 TOP KSIĄŻKI LIPCAJuż 5 lipca miałam przeczytane 2 książki. 8 lipca nie mogłam oprzeć się przecenom w księgarni, kupiłam więc jeszcze jedną (jakbym miała ich mało w kolejce). Takim sposobem dałam sobie ten luz i spokój, którego nie czułam od dawna. Mogłam z czystym sumieniem usiąść przy biurku, leżeć w łóżku, czytać w pociągu (zamiast odsypiać) i na dworcu. Mogłam czytać wciąż i wszędzie, gdzie mi się zamarzyło. Brakowało mi tego i dobrych książek, które w tym miesiącu były wyjątkowo świetne! W obecności koni 
Barbara DimmickWciągająca opowieść o Natalie Baxter - kobiecie przed czterdziestką, pracownicy stajni, która wciąż szuka swojego miejsca na świecie. Trochę zagubiona, nieco złośliwa, łatwo irytująca się, roztargniona - jednocześnie świetny jeździec z ogromną wiedzą weterynaryjną. W obecności koni to powieść połączona nieco z kryminałem (ze względu na tajemnice właściciela stajni związane ze śmiercią jego siostry) i romansem (uczucia między Natalie a właścicielem oraz Natalie a weterynarzem pracującym dla stajni). Dawno nie czytałam książki, która pochłonęła mnie na dobre i była jednocześnie związana z końmi. Aż przypomniały mi się czasy czytania 20 tomów Heartlandu. Jak dla mnie, książka kończy się zaskakująco.Wszystko inne poczeka 
Barbara Ciwoniuk

Cudownie prosta książka. Chwilami tak prosta, że aż banalna, ale w tej swojej prostocie jest świetna. Trafia w sedno sprawy. Realnie rozśmiesza! I doprowadza do łez... W gruncie rzeczy porusza bardzo aktualne kwestie: empatii, ludzkich odruchów, niesienia pomocy, wyciągania dłoni do ludzi, którzy na nic już nie mają nadziei, dawania drugiej i kolejnych szans, bezgranicznego zaufania na słowo.
Nakazuje akceptować. Nakazuje pomagać. Każdemu. Pyta, czy masz powody, by tego nie robić? Jakie? Że ten człowiek jest bezdomny? Jak człowiek jest bez domu, to nie wyciągniesz do niego dłoni? Jest brudny? Brudnego nie dotkniesz? Głodny, zaniedbany i bez markowych ubrań? Nie pasuje do Ciebie, do Twojego wizerunku? I dlatego go dyskwalifikujesz?
Musicie przeczytać i przemyśleć to sami... Kobieton - to kobieta, która niczego nie zauważa. Dąży do celu i pieniędzy nie patrząc pod nogi. marynarka, szpile, samochód, rozliczenia, podatki, konta. Biznes. Znajomi to ludzie z branży, prawnicy, lekarze. Dla takich jak bezdomni, kobietony nie mają szacunku. Cóż. Kobietony nawet ich nie zauważają. Nie dopuszczają, aby w głowie mieć słowo "bezdomność", bo to zbyt mało wytrawne.
Książka wydana w Wydawnictwie BIS, które było sponsorem My blog my passion.Opowieść niewiernej
Magdalena WitkiewiczJedna z pierwszych stron książki.

Smutna opowieść o małżeństwie bez miłości. Przeczytana w kilka godzin. Przez cały czas chciało się mówić do bohaterki: zostaw go, krzyknij, powiedz to! Irytująca nieobecność męża Ewy, jego chamstwo i ignorancja przewijały się przez całą książkę. Był typowym manipulantem, który bardzo umiejętnie odwracał kota ogonem i człowiekiem, który nie widział niczego innego poza karierą i pieniędzmi. Ewa tylko płakała, zachodziła w głowę jak robić, by było dobrze... pragnęła dzieci. Bycia matką. Prawdziwej miłości. Zdradziła go, ale Maciek nie przejął się. Kiedy prosiła o rozwód, jak zwykle próbował wszystko naprawić. Za późno.
Pouczająca opowieść o tym, jak równoważyć swoje życie rodzinne i miłość z karierą zawodową i zarabianiem pieniędzy.12 komentarzy :

 1. Ja się zaczytuję w "Inferno" Browna ;) w końcu mam tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam, ale słyszałam. Zaraz sobie zerknę, o czym jest dokładnie :)

   Usuń
 2. "Wszystko inne poczeka" dopisuję do listy książek do przeczytania! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! To książka naprawdę godna polecenia :)

   Usuń
 3. Zdecydowanie nie jest to książka z mojego kręgu zainteresowań. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę czasu na czytanie! Ja już odliczam dni do "wolnego", kiedy wreszcie będę mogła sobie na to pozwolić :)

  emilia-mank.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wakacje, więc mogę sobie pozwolić... nawet na cały dzień czytania :D Miłego wypoczynku!

   Usuń
 5. Dopisalam sobie te ksiazki do moich "to read". Dzieki za rekomendacje:) Ja wlasnie polknelam dwie powiesci Katarzyny Targosz. Prztpadly mi do gustu, szczegolnie druga. Do tego stopnia, ze nawet napisalam dzis o nich na blogu, chc o ksiazkach pisuje raczej rzadko :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że nie znam Kasi Targosz, ale zaraz zobaczę u Ciebie :)

   Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.