1.9.15

3 TOP KSIĄŻKI SIERPNIA


Po sierpniowych doświadczeniach książkowych chciałam pokazać Wam, co warto przeczytać.  Tytuł serii nie został zmieniony, bo wciąż przyświeca nam ten sam cel. Tym razem jednak podzielę się z Wami odkryciem pewnego komiksu o zwierzętach oraz krótkiego e-booka o blogowaniu. Czasami małe znaczy duże... i wiele zmienia w życiu.


komiks Trawienie zwierzeń
(tekst Kasia Błaszczyk, grafika Lynx Łobos)


Niedługi, ale sensowny. Szczery do szpiku kości. Bolał mnie, mimo tego że od ponad 7 lat nie miałam mięsa w ustach. Ukazał mi ponownie prawdę. Całą prawdę o hodowlach, kurach, świniach i krowach mlecznych. Jest odważny i to jest ujmujące. Chciałoby się wracać na początek i czytać od nowa. To komiks, z którego mogliby się uczyć wszyscy Ci, którzy twierdzą, że kury mają odpowiednie warunki do rozprostowania skrzydeł, świnie ubija się humanitarnie, a krowy dają mleko - bo tak (i wcale nie muszą zachodzić w ciążę, żeby je mieć). Myślę, że mogę powiedzieć już to wprost. Nie ma humanitarnej śmierci. Nie ma humanitarnych ferm. Już teraz będziecie wiedzieć, że krowa nie ma cudownej mocy przemieniania trawy w mleko. 
e-book Jak pozycjonować bloga? 
(autorstwa bloggerki Kameralna)


Ten e-book to było moje pierwsze, poważniejsze spotkanie z tematem SEO. Miałam szczęście, że na niego trafiłam. Skutecznie przyswoiłam sobie wszelkie nowe terminy i dzięki niemu rozumiem, czym jest pozycjonowanie (tak, do teraz nie miałam o tym pojęcia). Nauczyłam wprowadzać się w życie kilka metod - staram się zwracać na to uwagę przed publikacją każdego kolejnego wpisu. Zdecydowanie polecam go początkującym blogerom. Przyda się i tym zaawansowanym, ponieważ w środku można znaleźć kilka przydatnych linków. Po kliknięciu w tytuł e-booka przeniesie Was na stronę, z której możecie go ściągnąć.I Ty możesz być liderem

 (Dale Carnegie & Associates, Inc. 
Stuart R. Levine & Michael A. Crom)


To jedna z tych książek, które czyta się długo. Nie dlatego, że nie idzie przez nie przebrnąć, lecz dlatego, że chcesz wskazówki w niej zawarte wprowadzić w życie. Problem polegał na tym, że czytasz stronę i odkładasz książkę, bo nie możesz wstrzymać się od działania. Wiele notowałam. Mam i coś dla Was:

"Bez konkretnych celów zaczynamy natychmiast bezwolnie unosić się z prądem, nie biorąc w istocie odpowiedzialności za własne życie. Czas przecieka nam między palcami, bo nie ma żadnego pośpiechu. Nic nie jest konieczne. Nie istnieją jakiekolwiek terminy. Nie ma powodu, by zrobić cokolwiek dziś. Ze wszystkim można zwlekać w nieskończoność. Cele sprawiają, że sprężamy się i odzyskujemy aktywność."

Liderem możesz być wszędzie. W najlepszej firmie, we własnym zakładzie, w szkole... ale najważniejsze, byś był liderem w swoim codziennym życiu - w związku, w domu, w relacjach z dziećmi i rodziną. Przewartościowałam ten termin i Wam także polecam.


Jakie macie książkowe plany na wrzesień? 

2 komentarze :

 1. Bardzo ciekawe propozycje! A komiks kupiłaś?
  I ten cytat... daje do myślenia! Mam nadzieję, że wrześniu nie będę już czytać lektur! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komiks zamówiłam od Fundacji Czarna Owca Pana Kota.
   Która klasa, jakie lektury Cię czekają? (oczywiście nie życzę, żeby od września!) :)

   Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.