23.10.15

Kosmetyczny piątek z Izą: relacja z warsztatów "Domowe kosmetyki naturalne" podczas BabaFestu w Olsztynie

Warsztaty z produkcji domowych kosmetyków w Olsztynie podczas V Festiwalu Kobiet 


W zeszły weekend spotkałam się z dwunastoma cudownymi Kobietami, które przyszły na mój warsztat z różnych powodów - alergie na kupne kosmetyki, ciekawość, nowe spojrzenie na świat, chęć nauczenia się więcej. Kilka z nich miało już wcześniej styczność z kosmetykami naturalnymi. Dziewczyny były zmotywowane do pracy w konkretnym tempie i zadawały mnóstwo pytań, co szczególnie mnie ucieszyło! Jak wyglądał warsztat?


Dziewczyny miały okazję dobrze mnie poznać, ale same także opowiedziały wiele o sobie. Pracowałyśmy też w grupach na mapach myśli. Robiłyśmy kosmetyki i poznawałyśmy nowe produkty lub stare i bardzo popularne - ale na nowo. Uczestniczki zabrały ze sobą do domu: peeling do ust, peeling antycellulitowy do ciała, maseczkę z glinką, balsam do ust, serum modelujące do podbródka i policzków, olejową pastę myjącą, odżywkę do rzęs i brwi oraz tonik octowy. Szczególne zainteresowanie wzbudzał olej z ostropestu, olej z ziaren ryżu i rutyna, które dostaliśmy od srebrnego sponsora warsztatów sklepu Beauty Ever.


Wrażenia


Dziewczyny napisały mi szczere uwagi w ankietach, które są niezwykle budujące. Przed samym warsztatem i podczas organizacji cudownie wspierały mnie Sylwia i Agnieszka - jedne z organizatorek BabaFestu w Olsztynie. Otaczały mnie tylko osoby o pozytywnej energii, mające power i chęć do życia! Są miejsca i ludzie, których nie idzie opisać. Tam trzeba być i poznać ich osobiście. Są też w życiu sytuacje, których się nie kalkuluje. Wciąż żyję w spokoju i szczęściu, rozkoszując się minioną sobotą. Po powrocie byłam tak zmęczona, że nie wiedziałam jak się nazywam, a zmęczenie było tak cudowne, że chciałam powtórkę z rozrywki. Taka jest właśnie moja definicja szczęścia :)


Niespodzianka!


Niespodziankę zrobiła nam TVP Olsztyn, a dokument z urywkami z warsztatu możecie obejrzeć tutaj. Dziękuję! Widzimy się w środę w Świeciu n. Wisłą na kolejnych warsztatach! :)

4 komentarze :

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.