9.10.15

Kosmetyczny piątek z Izą: maseczka z glinką czerwoną do cery naczynkowej


MASECZKA Z GLINKĄ CZERWONĄ DO CERY NACZYNKOWEJGlinkę czerwoną można prewencyjnie stosować w przypadku cery naczynkowej, gdyż zapobiega ona rozszerzaniu się kapilar. Zawsze miałam z tym problem - bez powodu i w zimne dni, w te cieplejsze także świeciłam zaróżowionymi policzkami. Wszystko się zmieniło po systematycznym stosowaniu pielęgnacji naturalnej i dawaniu mojej cerze tego, co najlepsze. Mogę spędzić godzinę na chłodnym powietrzu, a mój nos wcale nie będzie nosem Rudolfa. Dla mnie to sukces!Składniki na jedną maseczkę:

1 płaska łyżeczka francuskiej glinki czerwonej
10 kropel witaminy E w olejku makadamia
5 kropel gliceryny
napar z rumiankuGlinka czerwona świetnie detoksykuję skórę i dostarcza jej wielu minerałów, m.in. żelaza (kolor), miedź, krem, magnez, sód, potas. Z maseczki na naczynka staje się maseczką odżywczą i w tym celu także warto ją systematycznie stosować. Radzi sobie także z cerą dojrzałą - zapobiega zmarszczkom. Może wysuszać, dlatego dodajemy do niej kilka kropel gliceryny (nawilżymy dodatkowo cerę - ja bardzo tego potrzebuję, ale właśnie w ten "przemycany" sposób, by nie zatykać por) oraz witaminę E w olejku makadamia, która zredukuje zaczerwienia i drobne ranki. 

Wykonanie jest banalnie proste, ale przed nałożeniem należy koniecznie ponownie wymieszać glinkę, gdyż tworzy ona z wodą zawiesinę. Naparu z rumianku dodajemy stopniowo w miarę potrzeb na uzyskanie odpowiedniej konsystencji - u mnie była to niecała łyżeczka.

Maseczkę z glinką czerwoną nakładamy pędzelkiem na całej twarzy i zostawiamy na 10-15 minut nie dopuszczając do wysychania. Jeśli poczujemy charakterystyczne ściąganie, nawilżamy twarz wodą z atomizera lub płatkami kosmetycznymi. Dziewczyny! ♥

Pamiętajcie, że widzimy się w 17 października w Olsztynie na dwugodzinnych warsztatach. Praca wre, przygotowania dopinam na ostatni guzik, by po Babafeście zacząć planować spotkanie w Świeciu. Obiecuję, że wszystkie będziemy się świetnie bawić!

Kreatywne i ambitne Kobietki zapraszam na zapisanie się do grupy Świadomych Kobiet. Razem możemy więcej! :)

6 komentarzy :

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.