25.11.15

Mateusz Jańta & Izabela Kornet - o motywacji i poczuciu własnej wartości

Powiem Wam, jak było


Ponad rok temu dodałam komentarz na YT pod filmem Rób to, co kochasz projektu Odważ się żyć. Napisałam, że mogłabym oglądać to w kółko. Około dwóch tygodni temu odezwał się do mnie Mateusz Jańta - napisał mi mail, że podkładał głos do tego filmu i przeczytał mój komentarz - przez konto na YT dotarł na mojego bloga i zobaczył, co robię. Podjęliśmy decyzję o wspólnym napisaniu tekstu...

...od nas dla Ciebie :)


Pewnie masz momenty w życiu w których wszystko wydaje się szare, swoje działania uważasz za bezsensowne lub przytłacza Cię jakaś sytuacja, która obdziera Cię z pewności siebie, a Twoje poczucie jakiejkolwiek wartości jest sprowadzane do parteru i nie potrafi stamtąd wyjść. W zasięgu wzroku nie ma pomocnej ręki, a kiedy już się znajdzie, to Twoja duma nie pozwala na chwycenie jej, bo wolisz stłumić emocje i nie oszukujmy się... cierpienie, w sobie.

Wiesz, że nie robisz dobrze i masz świadomość tego, że to tłumienie pogłębia Twój stan, ale jak widzisz, natura ludzka jest tak naiwna i sprytna zarazem, że lubi oszukiwać samą siebie. 

Dlatego możesz ją zrozumieć - nie musisz jej przechytrzać. Możesz pojąć, jak to działa. Możesz zrozumieć siebie i wszystko, co dzieje się wokół. Bo właśnie o Ciebie chodzi i to właśnie Ty jesteś dzisiaj na pierwszym miejscu. Znasz zasadę, że najpierw trzeba prawdziwie pokochać samego siebie, by móc dzielić się miłością z innymi? Dlatego właśnie musisz poczuć sukces, by dokonywać go w przyszłości.

Poczucie własnej wartości to nie świadomość, że masz więcej kasy i dlatego jesteś lepszy od znajomych. Nie jesteś lepszy, bo masz najlepszą średnią na uczelni. Nie jesteś lepszy, bo robisz zakupy w sklepie ekologicznym. Poczucie własnej wartości to wiara w siebie, wiara w swoje działania i świadomość ich powodzenia, ale nie jest to coś, co stawia Cię wyżej od innych.
Pamiętaj o tym! Bo granicę między świadomością swojej wartości, a wywyższaniem się bardzo łatwo przekroczyć. 

Nie uzależniaj swojej wartości od czegoś, co w każdej chwili możesz stracić, czyli od pieniędzy, ubrań etc.

Wszystko, czego potrzebujesz, by żyć w zgodzie z samym sobą masz już w sobie! Możesz zastanawiać się: "To w końcu jak tą wartość w sobie znaleźć?! Mam pokochać siebie ot tak?"

PO PROSTUJ ZAAKCEPTUJ TO, KIM JESTEŚ!

Wyjdź z konwenansów, w które wkleiłeś się tylko po to, żeby sztucznie podłechtać sobie ego, żeby przypodobać się jakiejś grupie, bo dobrze wiesz, że wtedy nie jesteś sobą! 

Zacznij otaczać się ludźmi przy których duchowo i mentalnie rośniesz. Bo jak chcesz się czuć wartościowy w towarzystwie, które Cię ignoruje lub poniża?

Powinieneś uświadomić sobie, że nawet jeśli Twoje słabe dni powtarzają się często, jeden za drugim to nie znaczy, że jesteś słabym ogniwem, bo być może to tylko Twoja wrażliwość na otaczający Cie świat, która ma swoje plusy.

To, że nie robisz czegoś idealnie nie oznacza, że powinieneś przestać. Pamiętaj - nie zaczynaj od perfekcji tylko dąż do niej! Zawsze zaczyna się od braku pewności w to, czy działania się powiodą.

Tak samo jest z poczuciem własnej wartości. To, że teraz nie widzisz powodów, aby czuć się wyjątkowym, powinno utwierdzić Cię tylko w przekonaniu, że się nie opieprzasz i do tej wyjątkowości dążysz!

Bądź sobą, nie rezygnuj, utrwalaj w sobie to przekonanie, że możesz. Robisz to. To nie tak, że Ci się udało. Ty to zrobiłeś! Zrobiłeś to, bo poświeciłeś na to czas, przygotowywałeś się długo, planowałeś, działałeś. To nie są żadne magiczne moce, które bywają czasami – to jesteś Ty wraz ze swoimi czynami, dlatego możesz je powtarzać!

Autorzy tekstu:


Mateusz Jańta - 22-letni student prawa, pochodzi z Wodzisławia Śląskiego, 3 latat temu dałby sobie medal największego lenia w Europie, ale dziś już wie, że chce zostać najlepszym mówcą motywacyjnym na świecie (i tego mu życzę!) oraz pomagać słabym i pogubionym ludziom, jest posiadaczem prężnie rozwijającego się kanału na YT Stay Motivated i jak sam mówi - to, co szykuje dla Polski w przyszłości ma wprawiać wszystkich w osłupienie! :)


Izabela Kornet - 20-letnia autorka bloga, na którym właśnie się znajdujesz :) 

Prowadzę warsztaty z produkowania kosmetyków w domu, jem roślinnie i respektuję prawa zwierząt. Na co dzień podziwiam wszystko, co mnie otacza... i niesamowicie kocham życie! 


4 komentarze :

 1. Motywacja i poczucie własnej wartości to dwie niezwykle ważne rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny i motywujący tekst Wam wyszedł. To, co nas spotyka, w dużej mierze zależy od nas samych. Jeżeli ktoś nas blokuje, przestańmy zwracać na niego uwagę i przejmować się jego docinkami. To nasze życie i to my decydujemy o tym, jak je przeżyjemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! :) To my decydujemy, jak je przeżyjemy.

   Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.