14.8.16

Prelegenci pierwszej edycji Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy


Pierwszy panel edukacyjny
WEBINARY JAKO SPOSÓB NA BUDOWANIE PUBLIKI WOKÓŁ BLOGA

Paulina Pamuła – z pasji i wykształcenia edukatorka dorosłych.  W sieci realizuje się twórczo – bloguje i dzieli się wiedzą.  Wokół bloga zbudowała zaangażowaną społeczność o nazwie „Wszystkiego kreatywnego”, która rośnie w siłę z każdym dniem i liczy obecnie blisko 2700 osób. Urzeczywistnia swoje pomysły bez zwlekania i mobilizuje do tego innych. Jest entuzjastką próbowania nowych rzeczy. Uwielbia w taki sposób trenować swoją kreatywność, dlatego zrealizowała projekt pod nazwą Rok Próbowania Nowych Rzeczy, który raportowała w sieci. Na co dzień dzieli się wiedzą i inspiracjami przy pomocy webinarów i kursów online. Stawia na budowanie relacji z odbiorcami, tworzenie wartościowych treści i rozwijanie aktywnej społeczności wokół bloga.

Nawet technologicznego żółtodzioba nauczy jak sprawnie wykorzystywać nowoczesne narzędzia, by stworzyć atrakcyjne grafiki, animacje, webinary, czy tutoriale. 

Podczas swojego wystąpienia przybliży nam webinary, czyli szkolenia online na żywo, podczas których uczestnicy widzą prowadzącego i porozumiewają się z nim za pomocą czatu. Paulina opowie, jak webinary mogą się stać dla blogera skutecznym narzędziem przekazywania wiedzy i gromadzenia wokół siebie publiki zainteresowanej danym tematem. Zdradzi, co jej dało wystartowanie z własnymi webinarami. Podpowie również, jak zabrać się za ich tworzenie, jakich narzędzi użyć, ile to kosztuje oraz jak opanować stres i strach przed technologią.

Drugi panel edukacyjny
DOBRA WSPÓŁPRACA BLOGERSKA

Joanna Bogielczyk każdego ranka z radością wstaje z łóżka, bo żyje z pasją i rozwija ją każdego dnia! Od ponad 10 lat, pracując jako szkoleniowiec i coach, jest zaangażowana w propagowanie idei rozwoju osobistego. Aby rozwijać swoją pasję i dzielić się nią z innymi, w 2008 roku założyła własną firmę szkoleniową Ekspert (fanpage). 
Jest znaną, lubianą i cenioną trenerką rozwoju osobistego. Pracuje z klientami grupowo i indywidualnie. Wspiera ludzi, którzy tego potrzebują: rozwiewa strach, inicjuje pozytywne i produktywne działania, pomaga określić cele. Potrafi zmobilizować, nawet tych najbardziej opornych do zmiany. Osoba niezwykle pozytywna, o niewyczerpanych zasobach energii. Doradza jak skutecznie rozwijać siebie i własną firmę. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na dwóch blogach. Jest ciepła i serdeczna, a jej sposób bycia przyciąga i zjednuje ludzi. 
Joanna jest autentyczna i spójna w tym co robi. Uczy osiągania sukcesów i jest tego najlepszym przykładem: jest szczęśliwą żoną, mamą trójki szkrabów i zestawia to wszystko z wynikami zawodowymi. Swoją pozycję zawodową buduje organicznie, to znaczy, że jest ona wynikiem jej pracy i doświadczeń. Tematy, z których szkoli, takie jak sprzedaż, zarządzanie sobą w czasie, obsługa klienta czy nawiązywanie współpracy biznesowych, są jej znane z codziennej pracy. Klienci jej ufają̨, współpracują z nią przez lata i polecają ją innym.

Mistrzyni relacji. Inspiracja dla innych, bo swoim przykładem pokazuje, jak realizować w biznesie ideę networkingu i z sukcesem nawiązywać współprace biznesowe, w tym udane współprace w blogosferze. Organizuje w Wielkopolsce spotkania biznesowe i networkingowe. Jej pasją jest łączenie ludzi (przedsiębiorców, blogerów), którzy ze sobą współpracują zamiast konkurować. Z sukcesem współtworzy duże projekty dla kobiet, jak Liga Kobiet Sukcesu, Business Professional Women. Uwielbia swoją pracę!
W życiu szczególnie ceni sobie ludzi i długotrwałe, lojalne relacje, a swoją firmę buduje na solidnych wzorcach i wartościach. Na naszej konferencji naświetli nam perspektywy współpracy między blogerami. Posługując się konkretnymi przykładami pokaże korzyści takich współpracy. Wskaże nam kierunek, gdzie szukać partnerów w blogosferze; zainspiruje, nauczy skutecznie składać propozycje współpracy i zmobilizuje do działania. Poznamy jej pragmatyzm, tak ceniony przez jej klientów, bo poleca rozwiązania gotowe do wdrożenia od zaraz!

Misją Joanny jest pomaganie innym w jeszcze lepszym prosperowaniu, wg zasady: Twoja firma, Twój blog, Twoje życie jest wyraźnym odbiciem Ciebie, dlatego jeśli ma się nieustannie zmieniać na lepsze - najpierw ty sam musisz się zmienić. Joanna wierzy w to,  że wszystko jest możliwe. Na każdym kroku pokazuje, że można tworzyć swoje życie w oparciu o marzenia i ich konsekwentną realizację. Co więcej, zachęca do tego każdego, kto się z nią zetknie!

Opis warsztatu od Joanny: Wiedzę na temat networkingu, czyli budowania sieci kontaktów i nawiązywania współpracy w biznesie zdobywam od 10 lat. Podczas prelekcji na Spotkaniu Świadomych Blogerek w Bydgoszczy skoncentruję się na aspekcie współpracy między blogerami. Podzielę się z Wami moim wieloletnim doświadczeniem owocnych współpracy w blogosferze. Pokażę na swoim przykładzie jak wspólne projekty wykorzystałam do powiększania grona swoich czytelników, klientów coachingu i szkoleń, do budowania własnej marki i wizerunku eksperta, a przede wszystkim do budowania autentycznych relacji opartych na uczciwości, wzajemności z innymi blogerami. W części warsztatowej mojego szkolenia wspólnie zastanowimy się nad korzyściami płynącymi ze współpracy w blogosferze; każda z Was stworzy też maila z propozycją współpracy, gotowego do wysyłki od zaraz.
Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Dowiesz dlaczego warto budować relacje i realizować projekty z innymi blogerami.
2. Pokażę Ci ogrom korzyści, jakie daje współpraca blogerska.
3. Będziesz wiedzieć, komu i w jaki sposób składać propozycje współpracy.
4. Pod moim okiem stworzysz, na swój użytek, maila z propozycją współpracy.
5. Będziesz wiedzieć jak rozpoznawać potrzeby innych oraz jak na nie odpowiadać, co będzie skutkowało owocnymi współpracami.
Gwarantuję Ci, że poznasz praktyczną wiedzę gotową do zastosowania od zaraz! Będziesz szkolić się w gronie niezwykłych i otwartych na rozwój kobiet!

WAŻNE: Na warsztat uczestniczki są zobowiązane przygotować swoje propozycje współpracy między sobą. Przykładowo mogą być to: wpisy gościnne, wywiady, wspólne artykuły, nagranie razem vloga lub podcastu, większy wspólny projekt, oferty barteru (np. sesja zdjęciowa czy wykonanie grafik za reklamę na blogu). Jakie jeszcze macie pomysły?

Trzeci panel edukacyjny
MÓWIĘ ŻYCIU TAK!


Marta Żubrycka​ (psycholog Marta Żubrycka​) mówi o sobie: "Jestem psychologiem działającym w nurcie psychologii pozytywnej, ale przede wszystkim optymistką i pasjonatką. Moją największą misją życiową jest sprawić, żeby świat był szczęśliwym miejscem. Udowadniam, że marzenia się spełnia i uczę innych odkrywać swój potencjał i żyć pełnią życia. Realizacja marzeń to mój styl życia. A radość to moja najwyższa wartość, którą przekazuję w każdym działaniu! Udowadniam, że można żyć z pasją, realizując siebie i codziennie zakochując się w życiu! Zawodowo jestem psychologiem (Uniwersytet Jagielloński​) i coachem (Noble Manhattan Coaching Polska​), co w połączeniu z moim optymizmem i radością, jest idealną mieszanką, która pozwala mi pracować z ogromną pasją i na najwyższym poziomie." 

Opis (wykład w formie warsztatowej): Czujesz się czasem rozdarta pomiędzy różnymi opcjami? Zagubiona i niepewna swoich decyzji? Masz czasem wrażenie, że idziesz po omacku i że ta droga donikąd nie prowadzi? Jest tak, to oznacza, że nie znasz w pełni swoich wartości lub kierujesz się wartościami, które ktoś wybrał za Ciebie. ŚWIADOME życie to decyzje, za które bierzesz odpowiedzialność. Nie tylko studia, biznes, partner, czy dzieci, ale też Twoje samopoczucie, szczęście, pasje i marzenia. Zastanów się przez moment: Czy życie, jakim żyjesz jest tym, które ŚWIADOMIE wybrałaś? Mówisz TAK ludziom, którzy Cię motywują, czy takim, którzy wysysają z Ciebie energię? Wyrzutom sumienia, czy akceptacji? Strachowi czy odwadze? Oczekiwaniom innych, czy swoim marzeniom?

Codziennie nieświadomie odpowiadasz na te pytania wybierając co myślisz, czujesz, z kim się spotykasz i co robisz. Codziennie mówisz TAK jednym, a NIE innym opcjom, możliwościom, ludziom, marzeniom… codziennie decydujesz, choć rzadko jest to świadoma decyzja. 

Dlatego chcę Cię zachęcić do poznania siebie, swoich wartości, kierunku, w jakim zmierzasz, a przede wszystkim do podejmowania ŚWIADOMYCH DECYZJI NA CO DZIEŃ. Każdego dnia wybierasz życie dla siebie, wybierz takie, które naprawdę chcesz mieć! Wybierz wartości, którymi chcesz się kierować. Ludzi, z którymi chcesz spędzać czas. Marzenia, które chcesz zrealizować! Czas, abyś odważnie powiedziała TAK swojemu życiu i sobie samej!

Korzyści dla słuchaczek: 
➡ lepiej poznasz sobie
➡ zwiększysz samoświadomość
➡ zatrzymasz się w codziennym pośpiechu
➡ zastanowisz się nad tym, dokąd zmierzasz
➡ zwiększysz jakość swojego życia
➡ zwiększysz trafność podejmowanych decyzji
➡ zaczniesz tworzyć mapę swoich wartości, która będzie dla Ciebie jasnym drogowskazem w drodze do samorealizacji

Czwarty panel edukacyjny
WIZERUNEK, KOMUNIKACJA, MARKETING


Klaudia Fotyniuk odpowie na pytania dotyczące m.in. szukania pomysłów na bloga, strategicznego podejścia do budowania profesjonalnego wizerunku blogera i bloga, sposobów komunikacji z czytelnikami, a także doboru narzędzi do promocji. 

Klaudia to specjalista ds. PR, psycholog biznesu. Od 2010 roku związana z komunikacją i mediami. Na co dzień jako konsultant w Okaeri Consulting doradza firmom i markom, tworzy strategie ich komunikacji i dba o ich wizerunek. Dotychczas zajmowała się obsługą Klientów takich jak: Giełda Papierów Wartościowych, Warbud S.A., UPC Polska, Przewozy Regionalne, Narodowe Centrum Kultury, Virgin Mobile, Warsaw Eagles, Harvard Club of Poland czy Adam Małysz. 

Wspiera wizerunkowo także start-upy i młode marki.

Wnikliwa obserwatorka, zwolenniczka otwartej komunikacji między ludźmi. Wierzy, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a każda sytuacja prowadzi do czegoś dobrego. Jak sama przyznaje, każdy kolejny krok jest efektem własnych myśli, a więc wszystko jest w naszych rękach, a dokładniej… w głowie. Chce pomagać ludziom w wykonaniu pierwszego kroku ku zmianie prowadząc bloga One Step Closer.


Piąty panel edukacyjny
OPANUJ SEO I ZWIĘKSZ RUCH NA BLOGU!


Nazywam się Ola Gościniak. Założyłam własną firmę, gdzie na co dzień tworzę nowoczesne, piękne i łatwe w użyciu strony internetowe. Moją misją jest zmiana oblicza internetu, aby każda strona sprawiała podczas jej oglądania przyjemność.

Zajmuję się zarówno projektowaniem i wdrażaniem stron www. Jestem absolwentką Informatyki na Politechnice Poznańskiej oraz skończyłam studia podyplomowe z Grafiki Projektowej - a wszystko dlatego, bo uwielbiam łączyć wysoką funkcjonalność z doskonałym wyglądem.

Prowadzę bloga eksperckiego Jestem Interaktywna, na którym pomagam ogarniać WordPressa, SEO, ale także i inne techniczne aspekty prowadzenia własnej strony lub bloga. Piszę także trochę o freelance, SEO i social media. Tworzę kursy online i mam grupę wsparcia na Facebooku, do której zapraszam każdego, kto chce dodać swojej stronie www skrzydeł.

Opis warsztatu: Nie wiecie, jak trafić ze swoim blogiem na lepsze miejsca w Google? Pragniecie zwiększyć ilość odbiorców, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Macie problem z wyznaczeniem słów kluczowych dla Twojej strony? Jeśli tak, te warsztaty są idealne dla Was. Nie czekajcie i zadajcie o nowych czytelników!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE: konferencja zakończyła już rekrutację Uczestniczek. Zapraszamy na kolejną edycję SŚB w 2017 roku! Kolejność paneli edukacyjnych jest przypadkowa. Grafik znajduje się na stronie Spotkania Świadomych Blogerek.

10 komentarzy :

 1. Zapowiada się naprawdę inspirujące spotkanie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, takie spotkanie zawsze dużo wnoszą. Tylko pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe prelegentki! Chętnie bym ich posłuchała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Joga to moja ogromna pasja, nie mogę się doczekać, gdy wrócę do jogi w grupie. Medytuję codziennie wieczorem, przed snem. Jest to moja forma relaksu i zakończenia dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też to uwielbiam, choć aktualnie jestem w małej przerwie :)

   Usuń
 5. Mamy nadzieję, że chociaż najważniejsze założenia warsztatów udostępnisz później na blogu. Udanego spotkania :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będą udostępnione! W pewien sposób, który narazie jest projektem wstępnym owianym tajemnicą ;)

   Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.