12.12.16

Pierwsza edycja Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy - projekt, który zmienił...

Musiały minąć 2 tygodnie, żebym nieco ochłonęła, choć nadal jestem zachwycona. Ten dzień był dla mnie wyjątkowy nie tylko dlatego, że to ja byłam organizatorką. Był wyjątkowy, bo był moim pierwszym krokiem w kierunku wspierania kobiet. W kierunku tego, czym się się zajmować. 
Zacznę więc od początku. Od tego, że przeżywałam to razem z Mamą. Zaprojektowałyśmy koszulki eventowe i kupiłyśmy śliczne bawełniane bluzki z czarnym kołnierzykiem - by umieścić na jednej z nich napis "mama blogerki" obok logo The Secret of Healing, a z tyłu adres mojej strony www. Mamę przygotowała makijażystka Monika Skrzypek, za co mogę dać jej najlepsze rekomendacje z ust Mamy: Monika słuchała. Potraktujcie to jako najlepsze polecenie, bo tak mało kto uważnie słucha i wykonuje to, o co poproszono. Czasami chodzi o to, by pokazać, co się potrafi, a czasami o to, co Monika zrobiła dla mojej Mamy. 

Nasze blogerskie party odbyło się w bydgoskiej Spiżarni, z którą nawiązałam dłużą współpracę - efektem są Śniadania Świadomych Blogerek. Pierwsze już w styczniu - a wejściówki rozeszły się w dobę! Czekajcie na więcej, bo jest na co! Rozpoczęłyśmy prelekcją Pauliny Pamuły, podczas której byłam jeszcze za bardzo rozkojarzona, żeby coś słyszeć - a żałuję, bo zabieram się za video i krążę po omacku po internetach. 
Po Paulinie wystąpiła Ola Gościniak wprowadzając nas w tajniki SEO - no powiem Wam, że jak słuchałam o tym pozycjonowaniu po raz kolejny to zaczynało się wszystko robić jasne i nawet możliwe do wcielenia w życie. Myślę sobie - chyba trzeba zaprosić Olę ponownie w 2017, żeby przyswoić wiedzę w 100%? ;)
Zaraz po Oli wystąpiła Asia Bogielczyk, z którą Uczestniczki mogły rozmawiać na temat współpracy z firmami. Sytuacja z Asią jest o tyle świetna, że zawsze zaczyna się działać. Nie ma opcji, żeby nie działo się nic poza gadaniem - więc dziewczyny stworzyły wzór maila będącego podstawą zawiązania dobrej współpracy blogerskiej. Niestety nie mogło być z nami kolejnej prelegentki - Marty Żubryckiej, ale przygotowała dla Uczestniczek wspaniały, pozytywny e-book! Za to Siła Umysłu, która pierwotnie miała prowadzić warsztat - przygotowała film, także udostępniony Uczestniczkom.
Ostatnią prelekcję poprowadziła w formie dyskusji Klaudia Fotyniuk. Się rozgadały na maksa! O wizerunku, o zmianie wizerunku, o wizerunku blogera... To był temat, który ucieszył się szczególnym zainteresowaniem i dobrze, bo właściwie na wizerunku budujemy wszystko. Tworząc TSOH nie byłam taka świadoma jak w przypadku SŚB - może właśnie dlatego udało mi się tak szybko rozwinąć to wydarzenie :)
Spiżarnia to taka wyjątkowa restauracja, która dostosowała się do naszych potrzeb serwując opcje: gluten free, wegetariańską, wegańską i mięsną :) Bez wątpienia z mistrzowską obsługą - Dziewczyny, JESTEŚCIE WIELKIE! Że ogarnęłyście tyle kobiet na raz!
Dziewczyny sprawiły mi mnóstwo radości tego dnia. Gdy je obserwowałam jak rozmawiają, jak się śmieją, jak wybierają obiad... cieszyłam się, że udało mi się to stworzyć. Że wzięłam się za to z dnia na dzień. Że wymyśliłam i zrobiłam, bez zastanawiania się. Czasami postawienie wszystko na jedną kartę ma sens. To projekt, który zmienił... moje nastawienie w jednej, ale bardzo ważnej w życiu sprawie - w sprawie podejmowania wyzwań i robienia tego, czego pragnie się gdzieś w głębi. Są kolejne projekty, niektóre z nich już doszły do skutku, inne są w trakcie realizacji. Wszystkie z nich zaczęłam zaraz w niedzielę po SŚB, czyli równe 2 tygodnie temu. One zmienią moje życie jeszcze bardziej.
Jakby było mało - to Dziewczyny zrobiły mi wspólny, urodzinowy prezent podpisując się na kartce zrobionej przez Madzię (jedną z Uczestniczek - to ta kobietka na krześle po lewej). Karta stoi na biurku, zaraz przy laptopie dodając mi sił do działania. Zrobiłyście coś wspaniałego - dzięki Wam widzimy się 28 stycznia na Śniadaniu Świadomych Blogerek!
Najcieplejsze na świecie podziękowania chcę złożyć p. Joannie Dudziak z Empress Motion oraz panu Jackowi Kaczanowskiemu z Face&Look za obecność z nami. Dziękuję też RevitaLash za urodzinowy prezent, Grażynie Zmudziejewskiej i Angelice Makowskiej za obecność, p. Asi Bittel za wegański tort, Made by Goga za najpiękniejsze winietki na świecie, Spichlerz Handmade za stworzenie wyjątkowych podziękowań, Marysi Redzimskiej za zajęcie się pociechami Uczestniczek, a Marcie Wiśniewskiej - za zrobienie tych cudownych zdjęć. Jesteście niesamowici i cieszę się, że byliście częścią pierwszej edycji!
Dziękujemy 7th Heaven za ufundowanie nagród w Instagramowym konkursie, Haniola za uszycie toreb dla Prelegentek, KobiecePorady.pl za wsparcie medialne i przygotowanie pakietów wejściowych dla wszystkich biorących udział w SŚB, sosrodzice.pl za wsparcie medialne, Hotel Brda za udzielenie zniżek Uczestniczkom.
Jeśli tylko chcesz, możesz być częścią II edycji Spotkania Świadomych Blogerek - zapoznaj się z infografiką dotyczącą współpracy. Ale zanim podejmiesz ostateczną decyzję - obejrzyj zdjęcia poniżej i sprawdź, czy MY - świadome kobiety pracujące online jesteśmy tymi osobami, z którymi chcesz pracować :)


Dziewczyny - dziękuję każdej z Was! Dziękuję, że byłyście (zapraszam na drugą edycję, wkrótce podam termin!) i dziękuję, że będziecie w styczniu, by jeść razem sobotnie śniadanie :)

14 komentarzy :

 1. Tak jak piszę to wszędzie - napiszę również pod recenzją samej organizatorki a co! Było rewelacyjnie! Świadomo, celowo, z zaangażowaniem ale i przyjacielsko i... kobieco! Do zobaczenia na kolejnych naszych spotkaniach! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zobaczenia, Krysia! <3 W styczniu na śniadanku albo wcześniej i dziękuję :*

   Usuń
 2. Cudowne wydarzenie i cieszę się, że mogłam tam być i tego doświadczyć! Dziękuję za zaproszenie! To co robiłaś jest niesamowite i to jest ogromną inspiracją - myślę, że nie tylko dla mnie :) Działaj, bo super Ci to wychodzi! Stworzenie eventu, gdzie wszystko jest świetnie zorganizowane, a jednocześnie panuje bezpretensjonalna, życzliwa i ciepła atmosfera to jest wielka sztuka. Mam nadzieję, że do następnego razu :) Uściski dla Ciebie i mamy! Lisia Kita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, przekażę Mamie uściski od Ciebie :*
   Cieszę się, że byłaś - druga weganka obok mnie :) i że jesteś zadowolona!

   Usuń
 3. Iza bardzo Ci dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Jesteś naprawdę wielka, choć taka drobniutka :-) Bardzo się cieszę, że Cię poznałam i jeszcze bardziej się cieszę na kolejne spotkania z Tobą :-) Wyjątkowa relacja... Tak jak i Ty :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi, wszyscy mówią, że taka mała, a tyle mocy :) Dziękuję <3 Ja też się cieszę na kolejne spotkania z Tobą! Z wami wszystkimi - zwłaszcza na kolejne, styczniowe :)

   Usuń
 4. Gratuluję, że wszystko świetnie się udało :) Eh powiem, Maleńka jesteś Wielka :) Dalszych sukcesów życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Ależ szkoda, że Ciebie nie było :))

   Usuń
 5. Iza, powtórzę się pewnie po raz n-ty, ale dziękujemy za To, że poszłaś za impulsem i udało nam się spotkać :) do zobaczenia!;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję, że miałam przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu;0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dziękuję, że byłyście z Gabi i całą rodzinką <3

   Usuń
 7. Dzięki Tobie znów złapałam chęci do działania. Odnalazłam na chwilkę zgubioną motywację. No i rzecz jasna dobrze się bawiłam. Jesteś WIELKA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Cieszę się, że masz MOC, by działać dalej <3 Mam nadzieję, że zanim spotkamy się na drugiej edycji SŚB to wpadniesz do nas na jakieś Śniadanie? ;)

   Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.