19.3.17

Odwaga w komunikacji a dążenie do celu

Każdy post, który został opublikowany na blogu, w social mediach bloga, wydarzeń lub firmy - miał swoje podłoże we mnie samej i myślę, że doskonale o tym wiecie. Zamieniam w treść swoje doświadczenia, by ktoś inny mógł z nich skorzystać. Zmieniam przeżycia w treść, bo wiem, że ta treść może komuś pomóc. W listopadzie zmieniłam treść w konferencję dla blogerek, a konferencję - w comiesięczne warsztaty. 
Komunikacja pozwoliła mi na nawiązanie wielu kontaktów. Komunikacja stosowana jako:

 • maile,
 • rozmowy telefoniczne,
 • spotkania osobiste,
 • spotkania online,
 • publikowanie na Facebooku
pozwoliła mi na zrealizowanie celu. Dzięki niej mogłam współpracować z wieloma firmami, które wsparły realizację mojego projektu. Dzięki komunikacji otrzymałam prawie 100 zgłoszeń od potencjalnych Uczestniczek zamkniętej konferencji dla blogerek - relację z pierwszej edycji Spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy można przeczytać tutaj

Komunikacja wymaga odwagi. Komunikacja wymaga jednocześnie jasnego wyrażania się, ale także cierpliwości w stosunku do odbiorcy, by pozwolić mu na dokładnie zrozumienie naszego przekazu. Wymaga pracy nad samym sobą, choć dotyczy codzienności każdego z nas.

Przykładem odwagi w komunikacji stała się dla mnie Ada, która prowadzi blog GlowUp. Zostawiła komentarz pod jedną z relacji po Śniadaniach Świadomych Blogerek w Bydgoszczy. Napisała, że musi się ze mną skontaktować, bo chyba ma szalony pomysł. Odpisałam, że nie mogę się doczekać, aż otworzę od niej maila!
To dzięki Adzie odbędzie się pierwsze Wyjazdowe Śniadanie Świadomych Blogerek w Krakowie! Spotkamy się w Milk coworking & photo studio, by poruszyć temat "Budowania relacji i zaufania z Czytelnikiem bloga". Wizerunek osobisty i komunikacja z Czytelnikami - oraz często z potencjalnymi współpracownikami lub klientami w przyszłości - stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla początkujących blogerek.

Śniadania Świadomych Blogerek to nie tylko wymiana merytorycznych uwag, to nie tylko wiedza - to grupa kobiet, które wzajemnie się wspierają i mają ogromną siłę. To miejsce dla każdej z Was, która ma do czynienia z blogowaniem lub publikowaniem w social mediach. 

Ada napisała do mnie: "Hej, zróbmy to razem!" i za to jej dziękuję. Jest niesamowitą kobietą, która - skoro ma daleko do Bydgoszczy - postanowiła mi pomóc w przygotowaniu śniadania w Krakowie. Jest też idealnym przykładem na skuteczne nawiązywanie współprac - napisała, co jesteśmy w stanie zrobić razem, w jaki sposób, w czym może pomóc i dlaczego. Jest konkretną babką, z którą naprawdę chce się pracować. Kochana, dziękuję Ci za to wszystko - i nie mogę doczekać, aż się spotkamy 29 kwietnia na krakowskim Śniadaniu Świadomych Blogerek! Gdyby nie Twoja odwaga w komunikacji - w najbliższym czasie nie odbyłoby się żadne śniadanie blogerek w innym mieście.
Zaczynamy część oficjalną o 10:20, ale zapraszam już od 10:00, by rozgościć się i zamienić kilka słów. Spotykamy się nie tylko po wiedzę - spotykamy się w kameralnym gronie kobiet, by realnie wspierać się, mówić wprost i szukać skutecznych rozwiązań. 

Informacje o zapisach znajdziesz tutaj. Zdjęcia wykorzystane w tym wpisie wykonała Marta Wiśniewska - Lady Amarena Photography. Za ogromne wsparcie medialne dziękuję Adzie, która także napisała o odwadze w komunikacji.

12 komentarzy :

 1. Świetny post, bardzo przyjemnie mi się go czytało. Dało mi to trochę motywacji, dziękuje !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lisica, może wpadniesz po taką motywację bezpośrednią? ;) Zapraszamy do Bydgoszczy, Poznania albo Krakowa - gdzie masz bliżej? ;)

   Usuń
 2. Ogromnie się cieszę, że się udało i że mogłam być inspiracją :) Oczywiście doczekać się nie mogę spotkania i już odliczam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post!Dzięki za podzielenie się Twoimi doświadczeniami.

  OdpowiedzUsuń
 4. ... może się wybiorę do Krakowa :) ... trochę termin mi nie pasuje, ale jeszcze się okaże ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem - weekend majowy :) Będzie trzeba wybierać między wieloma opcjami :)

   Usuń
 5. Ale heca! Jestem z Krakowa i już sobie wpisuje w kalendarz to spotkanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elegantka, nie zapomnij, że obowiązują zapisy :)

   Usuń
 6. Motywujący wpis. Bardzo fajnie, że poruszasz to zagadnienie. Świetnie

  OdpowiedzUsuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.