14.4.17

Czy II Śniadanie Świadomych Kobiet było inne od pozostałych?

II Śniadanie Świadomych Kobiet było inne od wszystkich spotkań, które odbyły się w poprzednich miesiącach. Było spokojniejsze. Spokojniejsze na zewnątrz i spokojniejsze wewnątrz - każdej z nas.
Spotkałyśmy się na II Śniadaniu Świadomych Kobiet 8 kwietnia, by rozmawiać o słowach. Temat pozornie - bardzo błahy. Wiemy już, że chcąc nie chcąc - należałoby zacząć od początku - od nas samych :) Od tego, jakich słów używamy na co dzień. Od tego, jak wygląda nasza codzienność, co się na nią składa i dlaczego? Czy mamy wybór? Czy możemy definiować słowa na swój sposób?

Rozmawiałyśmy o emocjach, jakie wzbudzają w nas słowa: muszę, powinnam, chcę, zrobię, pragnę, oczekuję, konieczność, wybór, odpowiedzialność, wolność. Najwięcej zakłopotania wprowadziło słowo PRAGNĘ. Dlaczego? Czy pragnienie to obszar kobiecości, nad którym powinnyśmy się zatrzymać? 
Chcę pokazywać Wam na każdym kroku - że to, co jest najważniejsze to postawić pierwszy krok. Podjąć decyzję bez klasyfikowania jej w kontekście zła i dobra. Chcę, byście odnajdywały siebie podczas tych spotkań. Mogę i chcę Wam to dawać - odwagi. Odwagi do życia w zgodzie ze sobą, do kochania siebie - swojego ducha, swojego umysłu i swojego ciała.
II Śniadanie Świadomych Kobiet było inne od pozostałych, bo każda z nas szanowała głos innej - to było pierwsze spotkanie, podczas którego Uczestniczki nie wchodziły sobie w zdanie i z tego jestem dumna! Dumna, że potrafiłyście zachować samodyscyplinę :) Dumna, że kubeł zimnej wody pozwolił na stworzenie czegoś lepszego - po raz kolejny okazało się, jak cenne jest nasze życiowe doświadczenie. Za to Wam dziękuję!
Widzimy się na kolejnym - już III Śniadaniu Świadomych Kobiet 6 maja. Tutaj możesz się zapisać - zostało kilka ostatnich miejsc! Widzimy się na IV Śniadaniu Świadomych Blogerek, a tydzień później na pierwszym Wyjazdowym ŚŚB w Krakowie! Za piękne zdjęcia dziękujemy Madzi - With your dreams! :*

6 komentarzy :

 1. Przyznam, że takie spotkanie brzmi bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emilia, może wpadniesz? ;) Sprawdzić osobiście? :)

   Usuń
 2. fajne zdjęcia - od razu widać dobrą energię spotkania! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi, dziękujemy :) Jest za każdym razem mega inspirująco! :) Daleko masz do nas? :)

   Usuń
 3. Temat dla mnie! Nie mogę doczekać się spotkania w Poznaniu :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.