25.6.17

Kochasz swoje ciało? Jak okazujesz mu miłość?

Jak to najczęściej bywa? Że docenisz dopiero, gdy stracisz? Że człowiek mądry, ale po szkodzie? Jak często zapominasz o nogach, które niosą Cię na koniec świata? Czy dbasz o głowę, która potrafi myśleć za wszystkich? Czy dziękujesz dłoniom, choć naprawdę delikatnym, to wykonującym ciężką pracę? Czy kochasz swoje ciało? Jak okazujesz mu miłość?
Bardzo często słyszę od kobiet, że nie mają na to czasu. Nie ma czasu wieczorem na balsamowanie nóg po kąpieli. Nie ma czasu na nakładanie maseczki na twarz, a co dopiero na włosy. Nie ma czasu na szczotkowanie ciała. Nie ma czasu na popatrzenie na siebie w lustro. Albo bez lustra. Nie ma czasu na czułość dla siebie.
Uwielbiam się zatrzymywać na swoim ciele. Uwielbiam wiedzieć, jak funkcjonuje. Uwielbiam mieć jego świadomość. Kocham swoje niedoskonałości, choć przeszłam długą drogę od ich zakrywania do eksponowania. Akceptacja ciała okazała się tym, do czego tak wiele kobiet dąży - pozwala mi być piękną.
Pielęgnacja ciała w tej chwili jest czymś innym (można powiedzieć, że czymś więcej) niż dawniej. Teraz stanowi zrozumienie dla cery, gdy oczyszczam ją tonikiem rano i wieczorem. Jest podziękowaniem za dzisiaj. Wdzięcznością. Nie jest już obowiązkiem, by raz na tydzień pamiętać o maseczce i peelingu, bo takie są zalecenia na opakowaniu. Pielęgnacja jest dla mnie słuchaniem ciała. Jest odpowiedzią na jego oczekiwania. 
Pielęgnacja to za mało. Pielęgnacja to jeden z elementów, który stanowi dla mnie podstawę w dbaniu o swoje ciało. Za tym wszystkim stoi coś ważniejszego, bez czego pielęgnacja nie przyniesie rezultatów. To Twój wybór żywności - każdorazowo, gdy stoisz w sklepie przy kasie i każdorazowo, gdy bierzesz w dłonie widelec. To aktywność fizyczna - każdorazowo, gdy decydujesz się ruszyć i każdorazowo, gdy sobie odpuszczasz. To wszystkie Twoje wybory, których dokonujesz codziennie. 

Jest jeszcze patrzenie i widzenie. Bo to, że oglądasz się w lustrze wcale nie oznacza, że widzisz swoje piękno. Inne piękno niż dopasowane ubrania. Piękno, na które wiele kobiet po prostu nie ma czasu. Wiele kobiet nie ma czasu na pokochanie swojego ciała. Bo trzeba się zatrzymać więcej niż jeden raz. Ty masz na to chwilę?

1 komentarz :

  1. Osobiście bardzo lubię dbać o siebie, swoje ciało, ostatnio nawet staram się większą wagę przykładać do tego czym je karmię :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.