8.7.17

Nie ma czasu - nie ma uczuć

Nie chcę mówić o relacjach w społeczeństwie, bo nie jestem specjalistką od komunikacji. Chcę powiedzieć Ci o bardzo bliskich relacjach. O intymnych relacjach pełnych komfortu. Chcę Ci opowiedzieć, jak wytwarza się autentyczna więź w rodzinie i dlaczego relacje słabną, nie zmieniają się lub wciąż pną w górę przekraczając własne granice.
Chcę Ci opowiedzieć o różnicach. O różnicach między prawdziwą relacją a zdjęciami Twoich znajomych, które oglądasz na Facebooku. Chcę Ci opowiedzieć o tym, że relacja z drugim człowiekiem zaczyna się od relacji z samym sobą. 
Relacje z ludźmi potrzebują czasu. Nie ma czasu? Nie ma uczuć. To czas sprawia, że możemy mieć siebie wzajemnie. To dzięki godzinom rozmów możemy poznać swoją przeszłość, swoje plany, historie dzieci lub rodziców, wszystkie szalone przygody z młodości. I wiesz - nie chodzi tutaj tylko o Twoją największą miłość, ale o każdego napotkanego człowieka. Chodzi tylko i aż o to, czy masz dla niego czas. Masz czas go słuchać? Masz czas na to, by przez godzinne spotkanie nie spojrzeć na telefon? Naprawdę się nad tym zastanów - czy Ty masz na to czas?
Bez czasu nie stworzysz relacji, ale nie szukaj go po to, by oceniać relacje innych. Nie porównuj się. Relacje między obcymi ludźmi (Twoimi znajomymi z Facebooka) to ostatnia sprawa, którą chciałabyś poddać analizie. Nie musisz być jak oni. Nie musi być Ci przykro, że ktoś bawi się świetnie nad morzem w doborowym towarzystwie. Nie potrzebujesz informacji o życiu prywatnym Twoich dawnych koleżanek - o ciąży, zaręczynach, ślubie, nowym aucie, awansie, remoncie w mieszkaniu. Twoja relacja jest tu i teraz. Twoja relacja z kimś jest tam, gdzie Wy jesteście. Wasza relacja to miejsce, w którym się ona tworzy. Wasza relacja to dwie dusze. To czas, który pozwala im się poznać. To często coś więcej niż wspólne wypady, zdjęcia i kawa na mieście. To emocjonalne obnażanie się. Bez ściemy.
Wasza relacja to szczerość. Ta relacja to czasami kopnięcie kogoś w dupę, a czasami całowanie czule w czoło. Bywa, że definiują ją wieczne rozmowy. Bywa, że to podróże pełne ciszy i spokoju. Pełne są upadków na totalne dno bez udawania, że ich nie ma. To chwile, gdy nie możesz przestać się uśmiechać, wchodzisz na szczyty i zdobywasz kolejne góry. Czasami wspólnie, czasami w pojedynkę. I wszystko jest w porządku. Bez ograniczania się, zabierania marzeń albo zastępowania ich pragnieniami drugiej osoby. Prawdziwa relacja to czas i autentyczność. Prawdziwa relacja to szacunek bez względu na cokolwiek. 

Prawdziwa relacja zaczyna się, gdy najpierw posłuchasz siebie. Gdy nauczysz się funkcjonowania człowieka jako jednostki, która nie chce żyć w pojedynkę. Gdy zorientujesz się, że większość problemów w komunikacji to Twoje problemy. Gdy przestajesz zrzucać winę na innych, a w sobie dostrzegasz dobro. Gdy rodzi się ciepło, gdy dajesz sobie czas, gdy zaczynasz kochać siebie. Wtedy możesz dać całą miłość i cały swój czas komuś. Nie dasz mu tego, zanim nie obdarujesz tym siebie. 

I naprawdę nie da się tego etapu przeskoczyć.

2 komentarze :

  1. Szacunek to zdecydowanie to słowo, które opisuje moją relację z Tobą. Możemy nie gadać przez długi czas i nikt nie ma problemu, nie ma spin. Bo szanujemy fakt, że możemy mieć dużo spraw. Kocham bardzo mocno. <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jejku, ależ jestem Ci wdzięczna... Też kocham <3

      Usuń

Jeśli jesteś na moim blogu, na pewno jesteś zainteresowany treściami, które publikuję. Będzie mi miło, jeśli wyrazisz swoje zdanie na ten temat. Tworzę dla Was i lubię wiedzieć, czego oczekujecie :)

Nie zostawiaj linku do swojego bloga w komentarzu. Moja strona to nie portal z ogłoszeniami. Zawsze wchodzę na blogi autorów, którzy się tutaj udzielają. Oni mogą na mnie liczyć.